تبلیغات
رامهرمز رامهرمز - آثار بدست آمده از تاریخ رامهرمز شكسته شد
 

آثار بدست آمده از تاریخ رامهرمز شكسته شد

نویسنده: softmax موضوع: عمومی، 

 

آثار بدست آمده از تاریخ رامهرمز شكسته شد

حفر كانال آب توسط شركت نصر در شهر رامهرمز و در نزدیكی جوبجی (محل كشف گنجینیه رامهرمز) به تخریب ده‌ها كوزه سفالی و تاریخی منجر شد.

رامهرمز-خبرگزاری میراث فرهنگی-گروه میراث فرهنگی- حفر كانال آب توسط شركت نصر در شهر رامهرمز و در نزدیكی جوبجی (محل كشف گنجینه رامهرمز) به تخریب ده ‌ها كوزه سفالی و تاریخی منجر شد.
 
عملیات لوله‌كشی سازمان آب و برق خوزستان در اردیبهشت امسال در منطقه جوبجی رامهرمز به كشف گنجینه‌ای منحصربفرد با اشیایی از جنس طلا و مفرغ منجر شد.
 
پس از كشف این گنجینه عملیات لوله‌كشی متوقف شد اما پس از بیرون كشیدن این اشیا از دل محوطه، سازمان آّب و برق از رئیس سازمان میراث فرهنگی خواست تا مجوز ادامه عملیات لوله‌كشی را در این محوطه به سازمان آب بدهد.
 
"مجتبی گهستونی"،  سخنگوی انجمن دوستداران میراث فرهنگی خوزستان(تاریانا) در گفتگو با میراث‌خبر از تخریب ده ها كوزه تاریخی بر اثر حفر كانال آب "rmc"‌ توسط شركت نصر درنزدیكی منطقه جوبجی خبر داد.
 
به گفته وی از آغاز این پروژه در كنار سد انحرافی رامهرمز نزدیك به 5 سال می گذرد و تاكنون ده ها كوزه تاریخی در حین اجرای این پروژه تخریب شده است.
 
سكوت سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان در برابر تخریب این آثار به اعتراض شدید انجمن دوستداران میراث فرهنگی منجر شده است.
 
به گفته گهستونی در طی دو روز گذشته بیش از 10 كوزه سفالی كشف شده بود كه براثر كانال كشی و توسط افراد محلی تخریب شد.
 
حفر كانال آب "rmc" در منطقه "زیره زرد" دوریكل در منطقه رامهرمز توسط شركت نصر انجام می شود.
تحقیقات میدانی احتمال می دهد كه در این مسیر یك بازار تاریخی وجود داشته باشد.

 

() نظرات